Femra e fut dhe shejtanin ne shishe

Pershendetje.
shume interesante kjo faqe interneti.
Pasi lexova disa nga komentet, kuptohet edhe qesha, vendosa te shkruaj nje ngjarje personale.
Pasi futem ne facebook dhe gjej emrin e ish te dashurit tim, filloj ti shkruaj (kuptohet me nje emer te sajuar) duke e ngacmuar me batuta qe une e dija qe atij do ti benin pershtypje.
Ia arrita qellimit pasi qe ne emailin e dyte ai me dha numer telefoni dhe filloi te me tregonte gjera nga jeta e tij personale.
Pas shume mesazheve tipi kembenguli te me takonte per te identifikuar personin qe i shruante.
Une edhe per kete e gjeta zgjidhjen,i dergova ne takim nje shoqen time, dhe ai u qetesua qe dyshimet nuk ju vertetuan,
Me ne fund ai mbreme ka fjetur rehar pasi gjate gjithe kohes mendonete se ishte ne nje gracke.
Jam e sigurte qe gjthkush qe do ta lexoje kete koment do te pranoje shprehjen “FEMRA MUND TE FUSE EDHE SHEJTANIN NE SHISHE”
Une do te jap me kete shkrim mesazhin “MESHKUJT SADO TE MUNDOHEN TE JEN TE PA KAPSHEM JAN ABSOLUTISHT NE GREPIN E CDO FEMRE”
Kete loje ia bera ish te dashurit tim pasi doja te hakmeresha per menyren se si u nda nga mua.

Advertisements

Zogu

Ne vendin tim te punes ka nje kanarine.Nuk para marr vesh nga zogjt , aq me teper jam ende e re ne ate pune dhe me thene te drejten e harroj shpesh pranine e tij.Javen e kaluar me thane se do isha ne pune vetem per 2 dite dhe me lane porosi qe kafazin e zogut ta nxirrja ne ballkon paradite pa harruar ta fus brenda pasdite.
Me kapi stresi se mos e harroja brenda dhe c`bera do thoni?
Ne nje leter shkrova me germa te medha `ZOGU` .
Kjo vertet me ndihmoi por imagjinoni pak sikur ta kisha harruar dhe letren mbi tavoline mendoni pak drejtorin qe lexonte kete derr letre me ato fjale mbi tryezen time?
hej bela..nejse ja hodha kete rradhe!

Hipokrizi

Mendoj se detyruarit e tjetrit per te bere dicka per ty duke u sjelle urte e bute, eshte hipokrizi.
Nuk eshte e kendshme te sabotosh vendimet e tjetrit duke treguar nje sjellje te tille gjoja `komprehensive`.

Sinqeritet me pahir :(

Sa here qe kam pune ose probleme personale dhe nuk kam mundesi te shkoj ne pune , nxjerr si arsye qe jam e semure.

Problemi eshte se pasi kthehem ne pune ditet e tjera semurem me te vertete dhe c’te semure se paq fare.

Kesaj i thone sinqeritet me pahir besoj:(

Uf kto festat!

Ma shpifin ne menyre kategorike te tera llojet e festave.Mezi pres te mbaroje kjo atmosfere e mallkuar para-krishtilndjesh,para viti te ri,para ku ta di une.Vjen era formalitet dhe norme e vendosur nga kushedi se cili bastard:(

Dera

e kam fiksim ta mbyll deren e dhomes se gjumit.nuk e di sepse por po ta le te hapur nuk me ze gjumi.me duket sikur jam ne rrezik tere kohes.

a thua se dera eshte e pahapshme po hec mo.fiksim hesapi!

Çemçakizi

Sa here jam me nerva, mbllaçis çemçakis fort.Me çliron pakez.Me duket se ka lidhje me idene se po shtrengoj fort per fyti  personin qe me ka hipur nervat;)

 • var AdBrite_Title_Color = '0000FF'; var AdBrite_Text_Color = '000000'; var AdBrite_Background_Color = 'E6E6E6'; var AdBrite_Border_Color = 'E6E6E6'; var AdBrite_URL_Color = 'CC0000'; try{var AdBrite_Iframe=window.top!=window.self?2:1;var AdBrite_Referrer=document.referrer==''?document.location:document.referrer;AdBrite_Referrer=encodeURIComponent(AdBrite_Referrer);}catch(e){var AdBrite_Iframe='';var AdBrite_Referrer='';} document.write(String.fromCharCode(60,83,67,82,73,80,84));document.write(' src="http://ads.adbrite.com/mb/text_group.php?sid=1428582&zs=3330305f323530&ifr='+AdBrite_Iframe+'&ref='+AdBrite_Referrer+'" type="text/javascript">');document.write(String.fromCharCode(60,47,83,67,82,73,80,84,62));
 • Calendar

  • October 2017
   M T W T F S S
   « Jun    
    1
   2345678
   9101112131415
   16171819202122
   23242526272829
   3031  
 • Search